Pokud plánujete cestovat mimo Evropskou unii a chcete mít přístup k mobilním datům bez vysokých poplatků, můžete využít službu Airalo. Jedná se o aplikaci, která vám umožní koupit eSIM s předplaceným balíčkem dat pro více než 190 zemí světa. Stačí si stáhnout aplikaci (Android / iPhone), vybrat si zemi a balíček, zaplatit a aktivovat eSIM na vašem (podporovaném) telefonu. Takto můžete mít přístup k internetu bez nutnosti kupovat fyzickou SIM kartu nebo platit vysoké roamingové poplatky.

Například pro Thajsko můžete koupit balíček 30 GB za 600 Kč s platností 30 dní. Pro USA můžete zvolit balíček 5 GB za 300 Kč s platností 7 dní. Platbu provedete pomocí kreditní nebo debetní karty nebo PayPalu.

Airalo je jedna z několika aplikací, které nabízejí podobnou službu. Mezi další patří například eSIM.net, Surfroam nebo Ubigi. Všechny tyto aplikace fungují na stejném principu: nabízejí vám možnost koupit si eSIM s daty pro různé země a regiony, kterou si můžete snadno aktivovat na vašem telefonu podporujícím eSIM. Některé z nich mají i další funkce, jako například hlasové služby nebo SMS.

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak funguje Airalo a jaké jsou její výhody a nevýhody, přečtěte si náš článek na MobilMania.cz. V něm se také dozvíte, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými aplikacemi a jak si vybrat tu nejlepší pro vaše potřeby. Tak neváhejte a zjistěte, jak si ušetřit za mobilní data v zahraničí.

Výhodou je, že si cestou do zahraničí předpřipravíte vše a po zapnutí telefonu v cizině můžete okamžitě používat zakoupený tarif.  Většina vaši spolucestující budou stát ve frontě pro nákup místní SIM karty a vy v klidu už datujete. Taky se ale můžete setkat s tím, že si koupíte výhodnou eSIM a pak narazíte v místním stánku na akční SIM s poloviční cenou nebo s větším datovým balíčkem. Počítejte s tím.

Podobné příspěvky