Každý kód, který zadáte na klávesnici telefonu a obsahuje hash (#) nebo hvězdičku (*), je MMI kód (Man-Machine-Interface). Tyto kódy spadají do různých skupin a provádí zcela odlišné akce. Některé se aplikují pouze na zařízení, některé na SIM kartu nebo do sítě oprátora.

Při zadávání kódů, které končí znakem hash (#) se nejprve provede v zařízení MMI analyza. Pokud je rozpoznán kód jako MMI, sestaví se požadavek a strukturovaně se odešle. V opačnem případě se kód odešle jako kód USSD (Unstructured Supplementary Service Data). Rozdíl mezi MMI a USSD je v tom, že MMI je většinou funkční v sítích všech operátorů a USSD kód může být funkční v síti jednoho operátora a u dalších nemusí fungovat a vykonat nějakou akci.

Příkladem USSD kódu je třeba zjištění kreditu – u O2 *104*#, u T-mobile *123*# nebo *22# u Vodafone. Tyto specifické kódy pro zjištění kreditu budou fungovat pouze v sítí daného operátora.

Kódy na zařízení

Jedná se o kódy specifické pro určitý model telefonu, zabudované výrobcem. Můžete si pomocí nich aktivovat různá nastavení a zjistit zajímavé informace. Pokud si chcete na svém telefonu zjistit IMEI (Internatiol Mobile Equipment Identifier) vyťukejte kód *#06#. Podívejte se na další varianty.

Kódy na SIM kartu

Další kódy pro práci se SIM kartou je třeba možnost změny PIN kódu na dané SIM kartě. Stačí zadat **04*staryPIN*novyPIN*overeniNovyPIN#. Například kód **04*1234*4321*4321# změní současný PIN kód z 1234 na 4321.

Kódy na sítích operátorů

Na sítích mobilních operátorů se využívají MMI a USSD kódy. Ty MMI jsou pevně zakódovány do všech GSM/UMTS/LTE/5G zařízení po celém světě a váš síťový operátor je nemůže změnit. U těch USSD je to vždy o konkrétním operátorovi, jak jsem psal výše.

AkceAktivaceVypnutíStav
Zrušení všech přesměrování##002#
Přesměrování všech hovorů**21*telefonní_číslo*##21#*#21#
Zrušení všech podmíněných přesměrování (nedostupný, nepřijetí, obsazeny)##004#
Nezobrazení čísla volanému#31#telefonní číslo*#31#

Podobné příspěvky