Kyberbezpečnost v kostce

Co je vlastně ta Kyberbezpečnost?

Patří zde řada oblastí, které mají za cíl ochránit data, peníze, majetek a v krajních případech i zdraví. Pro představu ochrana proti vniknutí do zařízení (PIN, heslo), ochrana přístupových informací (např. heslo do emailu, banky), ochrana před viry, obrana proti sociálnímu inženýrství (zjišťování osobních dat pro cílený útok).

Stejně jako do vašeho počítače se i do vašeho mobilního telefonu může dostat virus. A také jako v počítači může napáchat pěknou neplechu. Tato kapitola vám prozradí, jak se proti napadení vašeho zařízení a ztrátě dat bránit. Upozorním vás na situace, kdy je potřeba zbystřit. Také si ukážeme reálné fotky těchto útoků na mobilní telefon.

Pro koho je tento web určený?

Hackeři stále častěji cílí na ty nejzranitelnější z náš – naše rodiče a prarodiče. Ti mnohdy ani netuší, že se může něco stát. Proto je primárně pro ně.

Proč to vlastně dělám

Na kurzech se často setkávám s lidmi, kteří se buď bojí nebo jsou zase velice důvěřiví. Na praktických tipech bych zde chtěl ukázat, na co si dát pozor.

Rozvoj

Tento web se snažím doplňovat. Pokud vám zde něco chybí nebo máte nějaké zajímavé zkušenosti, napište mi a já případně doplním.